wtorek, 9 lutego 2016

Nowe pomoce logopedyczne ;-)

Dzień dobry;-). Wszyscy dookoła chorzy, więc i mnie dopadł jakiś wirus. Wczoraj zdążyłam pobiec jeszcze do mojego ulubionego sklepu ;-), gdzie czasami można kupić naprawdę fajne i niedrogie pomoce logopedyczne.

Oto moje wczorajsze zdobycze ;-)


Pomoce, które można wykorzystać do ćwiczeń syntezy i analizy wzrokowej, koordynacji wzrokowo- ruchowej. Obrazki zwierząt złożone są z dwóch części. Zadaniem dziecka jest złożyć obrazek w całość. Można wykorzystać tą pomoc też do ćwiczeń wyrażeń dźwiękonaśladowczych, do rozmowy na temat odgłosów jakie wydają, ich domach i innych charakterystycznych cechach.


Owoce i warzywa. Obrazki należy złożyć w całość, więc także ćwiczenia syntezy i analizy wzrokowej. Można wykorzystać tą pomoc do ćwiczeń kategoryzacji: gdzie warzywa ? gdzie owoce?, oraz może być ona okazją do rozmowy o owocach i warzywach, ich kolorach, kształtach i smakach.Kolejna pomoc to memory- zawody ;-), którą można wykorzystać do ćwiczeń pamięci symultaniczno- sekwencyjnej. Jest też okazją do rozmowy o osobach wykonujących różne zawody, o ich strojach, przyrządach, którymi się posługują.
Ostatnia pomoc – memory- takie same kolorowe obrazki przedstawiające różne rzeczowniki: zabawki, zwierzęta itp.
Można ćwiczyć za pomocą tej gry pamięć sekwencyjno-symultaniczną, oraż może być ona okazją do rozmowy o kolorach.
Wszystkie te pomoce można wykorzystać zarówno do stymulacji mowy biernej jak i czynnej.


Owocnych ćwiczeń ;-)
Pozdrawiam 
M ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz